απεργια 13.6.2013 και εξεταζομενοι με αδειες απο την εργασια τους

Αρχική Συζητήσεις Διάλογος απεργια 13.6.2013 και εξεταζομενοι με αδειες απο την εργασια τους

Βλέπουν 2 αναρτήσεις - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συγγραφέας
    Αναρτήσεις
    Ελένη ΚασάπηΕλένη Κασάπη
    Συμμετέχων

Πριν λιγο διαβασα μηνυμα απο την Πρυτανεια μας για την αυριανη απεργια και περιμενω [με βαση το μηνυμα που αναφερω] γνωμη κοσμητορων και προεδρων τμηματων.
    αυριο εχω εξετασεις σε πλατφορμα, οσοι περασαν το μαθημα χτες θα παρουσιαστουν λογικά για εξεταση 8 πμ 13.6.2013/ απο αυτους αλλοι ερχονται απο αλλες πολεις και περιμενουν εδω απο χτες, αλλοι πηραν αδειες και ερχονται απο σχολεια κλπ υπηρεσιες τους/ η συγκοινωνια δεν προσφερεται εντος και εκτος θεσσαλονικης μεχρι 9πμ [αστικά που καλυπτουν ολον τον νομο μας/ για υπεραστικά και τρενα δεν μιλω ουτε για τους φοιτητες επαρχιας που ηδη περιμενουν εξεταση αυριο/ ζητω, παρακαλώ για αυτο, να δοθει η δυνατοτητα αναβολής μερους της εξετασης, αλλα επισης και η δυνατοτητα οσοι ηρθαν απο αποστασεις οπως Δωδεκανησα – Θεσσαλονικη, Βολος – Θεσσαλονικη κλπ αυριο να εξεταστουν νομιμα και χωρις να απολογουμαι εγω ή οι φοιτητες/ παρακαλώ τον Προεδρο μας κ. Χρυσανθοπουλο για την δική του παρεμβαση

Ελένη Κασάπη, καθηγήτρια μεταφρασεολογίας, EMUNI expert ENPI 2011, συντονίστρια για το ΑΠΘ της διμερούς συμφωνίας συνεργασίας ΑΠΘ και Πανεπιστημίου Νεμπράσκας, επιστημονικά υπεύθυνη της μετάφρασης και τεκμηρίωσης του αρχείου Ιωάννη Παπάφη, μέλος της εκδοτικής ομάδας περιοδικού iTi

Ελένη,
    Έχω την εντύπωση ότι αύριο το πρωί θα δεις τι θα κάνεις με βάση την προσέλευση των φοιτητών. Επίσημη αναβολή εξετάσεων από το τμήμα ή την κοσμητεία μου φαίνεται δύσκολο να ανακοινωθεί τις επόμενες ώρες.

Χ. Φείδας

Βλέπουν 2 αναρτήσεις - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Πρέπει να συνδεθείτε για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα.