Κανείς δεν έμεινε ικανοποιημένος τελικά…

Αρχική Συζητήσεις Διάλογος Κανείς δεν έμεινε ικανοποιημένος τελικά…

Βλέπουν 2 αναρτήσεις - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συγγραφέας
    Αναρτήσεις
    glavinisglavinis
    Συμμετέχων

Πιο banal δε θα μπορούσα να γίνω μερικές φορές. Τα βάζω με τον εαυτό μου. Πάλι με τους εργολαβικούς; Ε φτάνει πια. (Σε μένα τα λέω.) Δε μπορώ όμως να μην κάνω μια διαπίστωση, τώρα που φαίνεται πως ούτε κοινωνική πολιτική κάνουμε τελικά.

Νόμιζα πράγματι, ότι προτιμούσαμε να κάνουμε κοινωνική πολιτική αντί για εκπαίδευση και έρευνα, που είναι οι δυο κύριες δραστηριότητές μας. Ε λοιπόν έκανα λάθος. Ούτε κοινωνική πολιτική κάνουμε, πατριώτες! Πώς τα καταφέραμε έτσι και …

– δεν έχουμε φύλαξη
    – κλείνουμε τις σχολές
    – διώξαμε και τους εργολαβικούς

ενώ τώρα έχουμε και εργολάβο και λεφτά;;;

Μαγεία! Καταφέραμε να ΜΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ! Κανέναν; Κανέναν, παιδιά! Τουλάχιστον να κάναμε κοινωνική πολιτική, χαλάλι! Μα κανένας να μη βγει ικανοποιημένος;

Ούτε οι Πρυτάνεις.
    Ούτε οι εργολαβικοί.
    Ούτε οι Σύμβουλοι (Hi guys!)
    Ούτε οι Πανεπιστημιακοί.

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ, ΤΩΡΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ. Δεν σας άρεσε η καθαρή λύση. Πολύ ωραία! Τώρα τί κάνετε; Τι θα κάνετε; Καλά ο Μυλόπουλος, μάς έχει εκπαιδεύσει σε τέτοια, γι’ αυτό αντέχουμε. Αντέχει κι αυτός, έχει δει και χειρότερα, είναι και καλός encaisseur* Κάπου έχει και γούστο τελικά, εμένα αρχίζει να με γοητεύει να σας πω την αλήθεια. Είμαι βέβαιος ότι αν είχε καλύτερους συμβούλους δίπλα του, θα τα πήγαινε καλύτερα. Τώρα είστε εσείς οι Σύμβουλοι. Και τί ακριβώς κάνετε, παιδιά, μπορείτε να μας πείτε;;;

kalogeraskalogeras
    Συμμετέχων

Μετά τα αλλεπάλληλα μηνύματά μου στο Διάλογο για τα ασανσέρ της Φιλοσοφικής Σχολής η μη λειτουργία των οποίων επί τρεις βδομάδες απέκλειε άτομα με ειδικές ανάγκες να φτάσουν στα μαθήματά τους, όλοι λάβαμε ανακοίνωση της Επιτροπής Κοινωνικής Πολιτικής για σεμινάρια ευαισθητοποίησης! Μάλλον ειρωνικό ήταν. Οπως είπε χαρακτηριστικά συνάδελφος έχουμε να διαλέξουμε: “Σεμινέρ ή ασανσέρ;”
    Ας σημειωθεί ότι οι επισκευές κόστισαν 350 και 1500 ευρώ αντίστοιχα όπως με πληροφόρησαν. Για αυτό που κόστιζε 350 ευρώ περιμέναμε πάνω από ενάμιση μήνα να επισκευαστεί!

Βλέπουν 2 αναρτήσεις - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Πρέπει να συνδεθείτε για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα.